Beşiktaş'ı takip et !
Başbakan Erdoğan Balıkesir’de konuştu (Video)
30 Temmuz, 2010 | 16:27

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir’de düzenlediği mitingde halka seslendi. Erdoğan, “Terör biz gittiğimizde bitecekse, biz iktidardan çekilmeye razıyız” dedi.

İşte Erdoğan’ın sözlerinden satır başları:

Balıkesirli Seyit Onbaşı 250 kiloluk top mermisini sırtladı ve o mermi ateşlenerek düşman gemisine isabet etti. Daha sonra Seyit Onbaşı’ya tekrar mermiyi kaldırmasını istediler ama o şöyle dedi:

“Ben bu mermileri kaldırırken, gönlüm Allah’ın feyziyle doluydu. Bu ağırlığı kaldıracak kadar bir makama varmışsam bu dua ve rızayla olmuştur”

İşte bizim yolumuzu Seyit Onbaşılar aydınlatıyor. Bu topraklar için canını seve seve feda eden şehitlerimiz, bu topraklar için göğsünü siper eden gazilerimiz bize rehberlik ediyor.

Şimdi CHP’nin genel başkanı çıkmış bizim birileriyle işbirliği yaparak iktidara geldiğimizi iddia ediyor. Biz iktidara geldiğimizde nerede olduğunu bilmiyorum. İşte CHP’nin zihniyeti budur. İşte CHP’nin millete bakışı budur. Milletin tercihine bakışı tam budur. 7.5 yıldır sabah akşam Ak Parti nasıl iktidara geldi diye düşünüyorlar. Ben buradan bunu söyleyeyim.

Ak Parti’yi millet iktidara getirdi millet. Onlar statükocularla işbirliği yaparken, onlar çetelere avukatlık yaparken, onlar darbecilere çanak tutarken, onlar mafyayla el ele dolaşırken, Ak Parti gücünü milletten aldı. Onlar bildirileri alkışlarken, onlar statüko mitingleri yaparken, vesayetçi anlayışlardan medet umarken, Ak Parti dik durdu. Milletin yanına durdu. Canı pahasına milli iradeyi korumanın mücadelesini verdi.

Arayın bakın bunları kaymak takımının arasında görürsünüz, milletin arasında değil. Bunlar aziz millete bidon kafalı dediler. Ne dediler? Göbeğini kaşıyan adam dediler. Bunlar çiftçinin oyuyla profesörün oyu aynı olamaz dediler. Bugün de milleti aşağılamaya devam ediyorlar.

Ak Parti birileriyle işbirliği yaptı demek, açıkça milleti aşağılamaktır. Milletin takdirini aşağılamaktır. Bu kafa tam 40 yıldır değişmedi.

Ben bugün karşınıza iktidarı muhalefeti anlatmaya gelmedim. Bugün karşınıza bir halk oylamasını sizinle konuşmaya geldim. Yani darbe anayasası mı milletin anayasası mı?

Çünkü eski genel başkanları öyleydi şimdi de öyle. Şimdi sabah başka akşam başka bu da öyledir. Çok hızlı değişiyorlar.

Başörtülü kızlarımızın üniversitelerde okuyabilmesi için parlamentodan 411 oy çıktı mı? Çıktı. Soruyorum Türkiye’ye.

Şimdi bu CHP’nin genel başkanı sağda solda dolaşıyor bu sorunu ancak biz hallederiz diyor. Dürüst ol dürüst. O 411 oyu Anayasa Mahkemesi’ne kim götürdü? CHP götürdü. Onun altında seninde imzan vardı. Şimdi hangi yüzle gelip bunu biz hallederi diyorsun?

367 saçmalığına kim çanak tuttu? Yine onlar çanak tuttu. Ordu göreve pankartını altında kim vardı? Yine CHP vardı. 27 Nisan açıklamasına kim oh dedi? Yine CHP oh dedi. Çetelere avukatlık yapacaksın, tam gün yasasını iptal ettirip milleti mağdur edeceksin, statükoya sırtını dayayacaksın, ondan sonra da Ak Parti nasıl iktidara geliyor sorusunun cevabını bulamayacaksın. Böyle muhalefete can kurban. Tek başına iktidar olma gibi bir hedef ortaya koyamıyorsun. Neymiş artış olursa başarılı sayılırmış.

Sade suya tirid olur mu? İşte bunlar sade suya tirid doğramaya çalışıyorlar. Ben bugüne kadar çok kesin konuştum. Partim ikinci olursa genel başkanlığı bırakırım dedim. Yüreğiniz yetiyorsa siz de açıklayın dedim. Hiçbirisi açıklayamadı. Çünkü bunlara koltuk rahat geliyor rahat bırakamazlar.

Önceki genel başkanda böyleydi. Sonra ne oldu? Gördünüz işte. Şimdi ki ne yapıyor? Önce ben aday değilim dedi, aday olmayacağım dedi. Bir gün önce de gitti halef selef olduğu başkanını ziyaret etti. Güzel de fotoğraflar çektirdiler. Çıktı yine aday değilim dedi. Çıktı sonra aday olduğunu duyduk. Dürüst ol dürüst. Bu millet böyle renkten renge girenlere benim milletim prim vermez.

CHP’nin genel başkanı her gün geliyor bir kuyuya bir taş atıyor. Bizim gidip çıkarmamızı bekliyorlar. İddialarına kargalar bile gülmeye tenezzül etmez. Böyle sorumsuz bir muhalefet olabilir mi? Ortaya vizyon koymayan, sadece popülizm yaparak, demagoji yaparak siyaset yaptığını zanneden bir muhalefet olabilir mi?

Ben CHP’li kardeşlerimi ayrı tutuyorum, MHP’ye gönül vermiş kardeşlerimi de tamamen ayrı tutuyorum. Her iki partinin yönetimi hem milletten hem kendi tabanlarından kopuk bir siyaset tarzı işliyorlar. Şu CHP genel başkanının ağzından dökülen çirkin kelimeler, benim CHP’ye oy vermiş vatandaşımın hissiyatı olabilir mi? MHP genel başkanının ağzından dökülen küfürler, benim oy vermiş kardeşimin fikrini yansıtabilir mi?

Dörtyol ve İnegöl’de üzücü olaylar yaşandı. İnegöl’de bir kıvılcım istenmeyen olaylara neden oldu. Hatay’da 4 polisimizi şehit eden terörist saldırı, Dörtyol’da tatsız olaylara sebep oldu.

Dünyanın hiçbir yerinde bu tür mücadeleler iktidar mücadelesi olarak gerçekleşmedi. Ak Parti yıkılsın da ne olursa olsun. Yine aynı şeyi söylüyorum. Eğer benim vatanımda, eğer terör bizim iktidarımızdan çekilmemizle bitiyorsa biz çekiliriz. Ama biz bunları gördük. Terör 1984’te başladı. O günden bu yana her yıl teröre verdiğimiz şehidimizin sayısı belli. Şu ana kadar verdiğimiz sayı 7 bin.

12 Eylül aynı zamanda bir milad. Kimlerin bunun karşısında durduğuna bakarsanız mesele çok daha iyi anlaşılır. Kim hayır diyor? CHP yönetimi hayır diyor. MHP yönetimi hayır diyor. BDP yönetimi hayır diyor. YARSAV hayır diyor. Millete tepeden bakanlar, tuzu kuru olanlar hayır diyor. Yetmedi terör örgütü PKK’da hayır diyor.

Bak şimdi, CHP, MHP, BDP, PKK, YARSAV şu anda hepsi bir araya geldiler. Şerde hayır olmaz. Kötülükte hayır olmaz. Şimdi çıkmışlar bir kısmı da boykot çağrısı yapıyor. Bu ittifaktan Türkiye’ye bir hayır gelir mi?

Bu Anayasa değişikliği neleri değiştirecek? Ne kazandıracak. Ben hanım kardeşlerime bunu da duyurmak istiyorum. Çünkü ne CHP ne MHP ne diğerler, bu 27 maddenin içinde ne var bunları konuşmuyor. Benim boyum kaç santim onunla uğraşıyor. Ne yapayım? Bu hale geldi. Çünkü bu anayasa değişikliğine söyleyecek bir şeyler yok. Hanım kardeşlerimin hakkını anayasal güvence altına alınıyor.

Bugünlerde çıktılar bazı gruplar var. Başbakan diyor kadın erkek eşitliğine karşı. Burada oyun oynuyorlar. Kadın erkek eşitliği dersen

Fiziki şartlarda kadın ve erkek eşit olamaz. Haklar konusunda kadınla erkek eşittir. Biz buna kadın erkek fırsat eşitliği diyoruz. Kadın ve erkekte insandır, kutsaldır. Kadının öyle bir özelliği var ki aynı zamanda annedir. Cennet ananın ayağının altına konuldu. Bizim bu konuda yaptıklarımıza, onların hayalleri bile erişemez.

2004’te yaptığımız Anayasa değişikliğiyle kadın erkek eşitliği ilk defa Anayasa’ya girdi. Eşit işe eşit ücret hakkı getirdik. 2007’de parlamentoya tam 30 kadın soktuk. CHP’de bu rakam 9, MHP’de de 2.

Bunlar önce bir çarşaf açılımı yaptılar. Üç gün sonra bir çarşaflı hanım kardeşimizi seçim otobüsünde tartakladılar.

Derleme: Hürriyet

[media id=233 width=600 height=340]

Beşiktaş Postası Yorumları
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
Yorum Bırakın

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AKP, AKP Balıkesir Mitingi, AKP Haberleri, Balıkesir, Başbakan Balıkesir konuşması video, Başbakan Balıkesir Video, Başbakan Erdoğan, Başbakan Erdoğan Balıkesir konuşması, Başbakan Erdoğan Balıkesir mitingi video, Başbakan Erdoğan Balıkesir video, Başbakan erdoğan Video, Başbakan Erdoğan’ın Balıkesir konuşması video, Recep Tayyip Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan Balıkesir konuşması video, Recep Tayyip Erdoğan Balıkesir video,

Beşiktaş'ı takip edin !

Domain