Beşiktaş'ı takip et !
Başbakan Erdoğan İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu (Video)
18 Haziran, 2010 | 11:30

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AKP’nin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada çarpıcı açıklamalar yaptı.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle;

Şehitlerimin acısını yüreğimde hissediyorum. Dert adamı söyletir. Türkiye’ye yönelik alçakça saldırılara karşı sizlerin aracılığıyla azizi milletime seslenmek istiyorum. Terör örgütü ne kadar kanlı bir oyunun parçası olduğunu gözler önüne sermektedir.

Son saldırılar zamanlama olarak dikkat çekicidir. Terör örgütü bu saldırılarla bir sonuca ulaşamayacağını çok iyi biliyor. 30 yıldır tezgâhlanan oyunlar bugün yine piyasaya sürülmek isteniyor.

ERDOĞAN’IN KONUŞMASI;

[media id=207 width=600 height=340]

Türkiye kalkınmaya başladığında, demokratikleşme dönemlerinde terör örgütü devreye giriyor.

Anayasa değişikliği paketini meclise getirince olayların seyri değişti. Karşımızda o dönemde CHP, MHP, BDP, PKK ve İmralı vardı. Sürekli parti kapatmadan şikayet eden kimseler parti kapatmayı zorlaştıran düzenleme kabul edilmeyince adeta zil takıp oynadı. Ana muhalefet partisinin o zamanki başkanı “AK Partili arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi. Daha sonra teşekkür de etmedi. Zaten Meclis’e de uğramıyordu. herhalde daha önemli işleri vardı.

Terör örgütün bir figüran olarak ortaya atan kirli odaklar amaçlarına ulaşamadı, ulaşamayacaklar. Yasama, yürütme ve yargı dayanışma içinde olmazsa bu işin bir kanadı eksik kalır. Bu mücadelede sonuna kadar elimizden geleni yapacağız.

Kimse terör üzerinden siyaset yapmamalı. Bunu yapanlar en az terör örgütü kadar suçludur.

Çetelerle çok yoğun bir mücadele ettik. Burada şunu söylemek istiyorum. Kısa bir süre önce malum 9 tane yargı mensubuna, malum yine bir dava açılması neticesinde üst mahkemenin kalkıp da ceza vermesini bu ülkede hukuk adına çok ciddi bir sıkıntı süreci olarak görüyorum.

Bugüne kadar yapılmamış ve yeni kapıların açıklamasına mesnet teşkil edecek bir durumdur.

Anayasayı çiğneyerek böyle bir kararı verme yetkisini üst mahkeme nereden buluyor. Bundan sonra mahkumundan tutuklusuna kadar böyle bir kapı açılacak mı. Açılacak. Peki ne olacak. Bunun altından neyle kalkacaksınız? Hangi hukuka dayanarak böyle bir adımız atıyorsunuz. Bunun ideolojiden başka bir açıklaması olamaz.

Buna ne kendileri inanıyorlar ne milleti inandırabiliyorlar. Yargı bu kararla birlikte güvenilirliğini yitirmiştir.

TERÖR ÖRGÜTÜ BİR MAŞADIR

Terör örgütünün amacı hiçbir zaman benim Kürt vatandaşlarımın hakkı olmamıştır. Terör örgütü bir maşa olarak kullanılmıştır. Kendisine biçilen rolü uygulamak için kanlı eylemeler yapmaktadır.

Hukuk devletinin gereği neyse onlar yapılmalıdır. Bu ülkede çeteler nasıl millete istikamet veremiyorsa, eli kanlı terör örgütü de millete istikamet veremeyecektir. Terör örgütünü kirli ilişkilerini ortaya çıkarıyoruz.

TERÖRE İNAT DEMOKRASİ DİYECEĞİZ

Biz teröre inat demokrasi diyeceğiz. Hak hukuk diyeceğiz, kardeşlik diyeceğiz, yatırım diyeceğiz. Yatırımların yapılmasını engelleyen yerel yöneticiler var. Tüm bunlara rağmen onlar gerilim üretecek bir bu engelleri aşacağız.

ELİMİZDE DOSYALARI VAR

Kendi belediyelerinin olduğu yerlere bir bakın. Hiç altyapıyla hizmetle ilgilendikleri yok. Sadece ve sadece işi tamamen ideolojilerine hizmet noktasında görüyorlar. Lafa gelince çevreciliği de kullanıyorlar. Ama hepsinin dosyaları elimizde var. Zamanı gelince bunları kullanacağız.

Uzlaşma aradık, mutabakat aradık orada da kapıları kapattılar. “Terör bitmesin” dediler, neden Ak Parti’nin başarı hanesine yazılır.

Yeter ki Türkiye’nin çocukları kazansın, yeter ki analar babalar ağlamasın.

Çıkmışlar “Açılımdan sonra terör arttı” diye açılımı karalamaya çalışıyorlar. Biz bunu anlatmaya devam edeceğiz. Ve göreceksiniz ki, şu an muhalif olanlar yine muhalif kalacaklar.

Temmuz başına kadar bu takvim bitti bitti, aksi takdirde biz tatil matil dinlemiyoruz. Biz çalışacağız. Beyefendiler de kuzu kuzu gelecekler.

TERÖR AZALDI

Diyorlar ki açılım oldu terör arttı. Peki geçmişte neydi,. Yılda 5000 şehidimizin olduğu dönemler yaşandı.

Bugün geçmişte kıyaslanmayacak ölçüde terör azalmıştır. Terörün sebebi açılım süreci değildir. Sebebi terör örgütünün açılımdan duyduğu rahatsızlıktır.

Terör örgütü Allah’ın izniyle amacına ulaşamayacak. Terör çirkin yüzünü gösteriyor diye yapacaklarımızdan geri kalmayacağız.

Terörün finansörlerine, silah baronlarına, savaş tüccarlarına asla boyun eğmeyeceğiz. Ne geri çekileceğiz ne de vazgeçeceğiz.

OĞLU DAĞA ÇIKAN ANNEYE SESLENİYORUM

Oğlu dağa çıktığı için yüreği yanan annelere şunu hatırlatmak istiyorum: kandırılıp dağa çıkarılan çocukları terör baronları, nifak odakları adına kullanıyor. O çocuklar öldürmenin yanında ilmek için de oralara gönderiliyor.

Kazanılmayacağı belli olan terör eylemlerinde bu ço0cuklar piyon olarak kullanılıyor.

Bütün Kürt kökenli annelere sesleniyorum: Çocukları bu kanlı oyunların elinden çekin kurtarın. Liften hem karşı durun hem sesinizi yükseltin. Yüreğinizi ortaya koyun. Yeter atık deyin. Masaya yumruğunuzu vurun ve çocuğunuza sahip çıkın.

Ülkenin diğer bölgelerindeki vatandaşlarımıza da sesleniyorum: terör aramıza nifak sokmak istiyor. Teröre inat biz kardeşliğimiz yüceltelim. Teröre inat gelin milletçe bir kez da kucaklaşalım. (Hürriyet)

Beşiktaş Postası Yorumları
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
Yorum Bırakın

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AKP, AKP Haberleri, Başbakan Erdoğan, Başbakan Erdoğan 18 Haziran Konuşması video, Başbakan Erdoğan 18 Haziran video, Başbakan Erdoğan İl Başkanları Toplantısı, Başbakan Erdoğan İl Başkanları Toplantısı Video, Başbakan erdoğan Video, Recep Tayyip Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan 18 Haziran Video, Recep Tayyip Erdoğan İl Başkanları Konuşması Video, Recep Tayyip Erdoğan video,

Beşiktaş'ı takip edin !

Domain