Beşiktaş'ı takip et !
Aziz Çankırı, Fikret Orman ile arasında yaşananları anlattı: Sonucuna katlanılacak
20 Ekim, 2017 | 15:58

Beşiktaş eski yönetim kurulu üyelerinden ve Fikret Orman’in eski ortağı Aziz Çankırı, 10 yıllık alacağı ve ödemediği vergi borçları nedeniyle Başkan Orman ile arasında yaşananları Beşiktaş Postası’na anlattı.

İşte Aziz Çankırı’nın sorularımıza verdiği yanıtlar;

Beşiktaş Kulübü Başkanı ve eski ortağınız Fikret Orman’ın size 10 yıllık bir Vergi borcu olduğu, defalarca söz vermesine rağmen ödemediği yakın zamanda medyada yer aldı. Bizi bu konuda aydınlatır mısınız?

Fikret Orman rahmetli babası Abdulkadir Orman ile yollarını ayırdıktan sonra, 2003 senesinde Çankırı İnşaatın taşeron firması olarak OR-ÇAN İnşaatı kurduk. Ağabeyim Kadir Çankırı’nın yönetimindeki aile şirketimizde, yeni alınmış 2 adet işe kendisini ortak ettim. Tam 4 yıllık bir ortaklığımız söz konusu. Daha sonrasında Beşiktaş Başkan adayı olduğun zamanki yaptıkları ve şirket yönetimi ile ilgili problemler sonucu, ayrılmaya karar verdik. Akabinde, bana ait olan ORÇAN İNŞAAT şirketinin % 50 sini, asistanı olan Yasemin Bağıröz’e devrettim.

Herşey bu ana kadar iyi giderken ORÇAN inşaat Taşeron olarak yaptığı işlerden ötürü para kazanıyor, ama vergilerini ödemiyordu! Fikret Orman’ın ödemesi gereken vergileri, işlerin asıl Müteahhit firması olan benim Aile firmam Çankırı İnşaat ödedi.

Peki; Fikret Orman’ı Ödemeleri Konusunda Uyarmadınız mı?

Defalarca aradık ve uyardık. Ancak belli bir süre sonra, telefonlara dahi çıkmaz oldu. Ağabeyim Kadir Çankırı ile kendisini Beşiktaş Kulübündeki makamında ziyaret ettiğimiz zaman, ibraz ettiğim ve ikimizin imzalarını içeren belge ile ‘Ortaklığımızı 2007 yılında ayırdık. İşler devam etti ve hatta sen, %30 dan fazla keşif artışı dahi aldın. O yıldan sonra da para kazandın. (Çünkü işler kârlı altyapı işleriydi.) Şimdi lütfen üstüne düşen Vergi ve diğer borçları öde’ dediğimizde “Ödemez olur muyum abicim. Sayende evimize ekmek götürdük” demesine rağmen tek kuruş ödeme alamadık.

Yasal Yollara Baş Vurdunuz mu?

Kendi kurduğum, ORÇAN İNŞAAT şirketine dava açmak zorunda kaldım. Bunu yapmaya, beni Fikret Orman mecbur etti. Tam 10 yıldır, ödenmeyen bir borçtan bahsediyoruz. Eğer ÇANKIRI İnşaat bu borçları ödemeseydi, 40 yıllık itibarı ayaklar altına alınacak ve çeklerinin arkası yazılarak bir daha hiçbir ihaleye giremeyecekti! Neticede işleri, Çankırı adına taşeron olarak yürütüyorduk. Bunların hepsi belgeli konular. Bizde tüm belge ve bilgilerimizi mahkemelerde ibraz edeceğiz.

Son olarak, eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Öncelikle sizlere birçok kulağının üzerine yatmış olan medya mensubuna inat, bu konuyu gündeme taşıdığınız için ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Son sözü nihayetinde Yüce Yargı makamı söyleyecek ve bizde mahkemelerin verdiği karara saygı duyacağız. Ancak bilinmesini isterim ki bu paralar bizim ailemle birlikte, çalışarak kazandığımız alın teri karşılığımız. Tam 10 yıldır bu borçları ödedik ve maalesef ödemeye de, devam ediyoruz. Fikret Orman Rahmetli babası ile işlerini ayırdıktan sonra, kendisi ile BJK yönetim kurulu üyeliğinden de istifa ettiği dönemlerde aile olarak kucak açtık. Karşılığı bu olmamalıydı! Bu davanın sonucu ne olursa olsun ve miktar her ne kadar olursa olsun, bu gerçeklerin ortaya çıkmış olmasından dolayı mutluyum. Mutluyum çünkü; yapılan iyiliğin karşılığı bu olmamalıydı. Ne olursa olsun benim ekmeğimi paylaştığım şirkete ve bana ihanet etmemeliydi! Hele ki “Dava için yaptığın savunmada ifade ettiği “Söz konusu borç ‘ORÇAN İNŞAAT ŞİRKETİNİ BAĞLAR BENİ DEĞİL’ gibi utanç verici sözlerinden ötürü, ben olsam yerin dibine girerdim. Bu süreç başladı artık! Sonucuna katlanılacak!

Beşiktaş Postası Yorumları
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
Yorum Bırakın

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aziz Çankırı, Beşiktaş, Fikret Orman, Orçan İnşaat, Yasemin Bağrıöz,

Beşiktaş'ı takip edin !

Domain